reklama:

hlavná strana

 
 
American Idol - American Idol (sezóna 4)
    
  American Idol (sezóna 4)

Štvrtá sezóna mala premiéru 18. januára 2005. Veková hranica bola zvýšená až na 28 rokov čo sa hneď hodilo dvom zo súťažiacich, ktorí z tejto upravenej podmienky tak mohli profitovať - Constantine Maroulis a Bo Bice, čú sú považovaní za najskúsenejších v Superstar súťažiacich. Seacrest ich tiež neustále spomínal v médiách ako "dvoch rockerov", pretože ich dlhé vlasy a výber rockovej skladby sa vymykal z inak zaužívaného postupu v súťaži. Prítomnosť viac rockovo orientovaných súťažiacich pokračoval v podaní Chrisa Daughtryho v Sezóne . V máji 2005 oznámili, že sa v hre hlasovalo v dosatočne veľých číslach, veď súťažiaci spolu získali 500 miliónov hlasov.

Táto sezóna tiež prniesla nové pravidlá pre záverečnú časť súťaže. Miesto súťažiacich v semi-finále, šlo o cyklus, výber 24 semifinalistov - 12 mužov a 12 žien samostatne, pričom dvaja z každého pohlavia boli odhlasovaní takmer každý týždeň, kým 12 finalistov zostalo. Bola to reakcia na sezónu 3 a jej výsledky, ktoré vyprodukovali najviac 12 - rozdelenie osem žien a štyria muži.

Underwood mala prvý singel a debutovala ním na # 1 v Billboard Hot 100 dňa 14. júna 2005 a v prvý týždeň sa predalo 170.000 vydaní skladby. Jeden týždeň neskôr, druhý Bo Bice uvoľnil svoju verziu piesne, ktorá debutovala na # 2. Dňa 15. novembra 2005, Underwood uvoľnila debutový album, Some Hearts, a dosiahli najvyššiu úroveň # 2 na Billboard. Dňa 11. februára 2007, sa Underwood stala prvou víťazkou súťaže American Idol, ktorá získala všetky tri hudobné oceenia naraz (Americká hudba, Billboard a ocenenia Grammy) v jednej sezóne (za obdobie sezóny 2006-07).

Aj ostatní súťažiaci neotáľali - Tretie miesto súťažiaci Vonzell Salamoun získal úlohu vo filme. Štvrté miesto súťažiaci - Anthony Fedorov sa objavili v televízii vo Fear Factor a skončil nahrávanie niekoľkých epizód pre novú show na MTV, ale pôsobil aj mimo Broadway. Šieste miesto súťažiaci - Constantine Maroulis uvoľnil svoje prvé sólové album v 2007. Maroulis sa tiež objavil v Broadway muzikáli. Siedme miesto súťažiaca - Anvara Robinsonová vydala pod svojim menom EP nezávislý label. Dvanásta - miesto súťažiaci Lindsey Cardinale a jej prvý singel "Nothing Like A Dream" vydala v marci 2006.
Dátum Traja spodní
Marec 16 Lindsey Cardinale Gordon Jessica Sierra
23. marca Mikalah Gordon (2) Nadia Turner Anthony Fedorov
Marec 30 Jessica Sierra (2) Anwar Robinson Nadia Turner (2)
6. apríla Nikko Smith Scott Savola Vonzell Salamoun
13. apríla Nadia Turner (3) Bice Scott Savol (2)
1 20.dubna 1 Anwar Robinson (2) Anthony Fedorov (2) Scott Savol (3)
Apríl 27 Constantine Maroulis Anthony Fedorov (3) Vonzell Salamoun (2)
Dva spodné
4. mája Scott Savol (4) Anthony Fedorov (4)
Máj 11 Anthony Fedorov (5) Vonzell Solomon (3)
Záverečné tri
Máj 18 Vonzell Solomon (4)
Máj 25 Bo Bice (2) Carrie Underwood
 
     
   
     
 
 

 
 

© n-games - Valiska Peter and Michal CRZ creating. All right reserved graphic material owned by American Idol TM, FOX studios, TV CBS, All right reserved for text material, ideas, design construction and graphic modifing.  Je absolútny zákaz kopírovania textu a materiálov na blogy, a stránky, bez toho aby sme dali súhlas na šírenie ktorejkoľvek časti obsahu. Bez výnimky.