reklama:

hlavná strana

 
 
American Idol - American Idol (sezóna 6)
    
  American Idol (sezóna 6)

Šiesta sezóna začala v utorok 16. januára 2007. Premiéra epizódnej sezóny navážila masívne publikom o 37,7 miliónov divákov, dosiahla v poslednej pol hodine až 41 miliónov divákov. Jordin Sparks bola vyhlásená víťazkou dňa 23. mája 2007 v 10:05 EST, s novým rekordom 74 miliónov hlasov vo finále proti druhému Blakeovi Lewisovi.
O teenagerovi menom Sanjaya Malakar sa v sezóne hovorilo ako o jasnom víťazovi. Ale i tak sa nestal víťazom.

Nastala tu jedna zmena keď súťažiaci mohli vrátiť a pripočítať body hlasovania niekomu z tách čo mali byť vyhodený. V apríli 2007 zahájili v show American Idol súťaž menom SONGWRITER, ktorá umožnila fanúšikom vybrať tú skladbu, ktorá bude ako korunovačná pieseň. Amatérskí skladatelia tak mohli predložiť svoje nahrávky piesní. Výberová komisia na čele s tvorcom Idolu Simonom Fullerom potom zúžila tisíce skladieb až na dvadsať finalistov. Vďaka online hlasovaniu si mohli fanúšikovia vypočuť a vybrať nahrávky. Víťazná pieseň bola balada "This is my now" ktorú napísal Scott Krippayne a Jeff Peabody. Jordin Sparks ju vydal 24. mája 2007.

Sezónny American Idol Top 3 dvaja súťažiaci, ktorí nikdy neboli v dolnej 2 alebo 3, Jordin Sparks (sezóny 6 víťaz) a Melinda Doolittle (tretie miesto). Práve toto majú spoločné s finalistami ako Kelly Clarkson, Clay Aiken, Carrie Underwood, Taylor Hicks ako Top 3 Súťažiaci nikdy neboli v spodnej 2 alebo 3.
Dátum Troch spodných
Marec 14 Brandon Rogers Sanjaya Malakar Phil Stacey
Dva spodné
1 21. marec 1 Stephanie Edwards Chris Richardson
Tri spodnej
28. marca Chris Sligh Haley Scarnato Phil Stacey (2)
4. apríla Gina Glocksen Haley Scarnato (2) Phil Stacey (3)
11. apríla Haley Scarnato(3) Phil Stacey (4) Chris Richardson (2)
Apríl 18 Sanjaya Malakar (2) LaKisha Jones Blake Lewis
Dno Dva 2
Máj 2 Phil Stacey (5) Phil Stacey Chris Richardson (3)
Finálna štvorka
9. mája LaKisha Jones (2)
Máj 16 Melinda Doolittle
23. mája Blake Lewis (2) Jordin Sparks
 
 
     
   
     
 
 

 
 

© n-games - Valiska Peter and Michal CRZ creating. All right reserved graphic material owned by American Idol TM, FOX studios, TV CBS, All right reserved for text material, ideas, design construction and graphic modifing.  Je absolútny zákaz kopírovania textu a materiálov na blogy, a stránky, bez toho aby sme dali súhlas na šírenie ktorejkoľvek časti obsahu. Bez výnimky.