reklama:

hlavná strana

 
 
American Idol - výber a konkurz
    
  konkurzPočiatočný konkurz
Ako prebieha vôbecvstup do súťaže? Je potrebné poslať prihlášku. prebieha to podobne ako unás, v Amerike sú obľúbenejšie elektronické prihlášky, čo je drtivá väčšina prijatých prihlášok. Konkurzov je niekoľko vo väčších mestách, len raz sa mesto nahradzovalo iným pre hurikán a jeho vyčínanie. Súťažiaci predvádzajú, čo dokážu zaspievať. Z tisícov ľudí, ktorí s aobjavia na konkurzoch sa doužšieho výberu a postupu dostane len 100 až 200.

Hollywood
Konkurz v Hollywoode potom prerieďuje to najlepšie. Porotcovia posielajú ďalej len tie pravé talenty, ktorí musia neskôr bojovať. Súťažiaci si prvých šesť sezón museli vybrať zo zoznamu skladieb a z nich spievať pre prvé kolo. Porota JudgesPre ďalšie kolo sa rozdelili do menších skupín a spievali skladby dohromady. V záverečnom kole si už súťažiaci berú skladby podľa seba a kapely.

V siedmej sezóne sa stavba konkurz z Hollywoodu vylepšil a odstránilo s akolo s hudobnou skupinou. Namiesto toho súťažiaci spieval sám. A tak porotcovia pocítili, či bol výkon primeraný. prvý krát tiež mohli súťažiaci ukázať schopnosť hrať na hudobných nástrojoch ak vedeli a mohli.


Semifinále

Sezóny 1-3
V prvých troch sezónach semifinalisti boli náhodne rozdelení do rôznych skupín. Každý súťažiaci potom spieval v ich skupine. V sezóne prvej boli tri samostatné skupiny a prví traja súťažiaci z každej skupiny sa dostali do finále. V sezóne druhej a tretej sa štyri z ôsmich skupín súťažiacich presunuli do finále.

LudzePrvé tri sezóny mali aj takzvanú zástupnú šou. Tam súťažiaci, ktorému sa nepodarilo zabodovať, mohol dal niekomu inému šancu na väčšie zabodovanie. V prvej sezóne bol zástupný člen zvolený porotcami. Avšak, v sezónach dva a tri, každý porotca presadil jedného súťažiaceho a verejnosť postúpila jedného z nich do finále. V druhej sezóne niekoľko nádejníkov, neúspešných v semifinále bolo vybraných ďalej. V tretej sezóne porotcovia odstránili štyroch súťažiacich zo zástupného kola skôr, ako mali možnosť zaspievať.

Sezóna 4-7
Od sezóny štyri až sedem bolo v semifinále dvadsať štyri súťažiacich, ktorí boli rozdelení podľa pohlavia, aby bolo zabezpečené rovnomerné rozdelenie na hornej dvanástke. Muži a ženy, obe skupiny spievali a každý týždeň vypadol posledný jeden až kým nezostalo celkom 12 finalistov.

Sezóna 8
V sezónue osem bolo tridsať šesť semifinalistov. V troch po sebe idúcich utorkov, dvanásť rôznych semifinalistov vyčkávalo každú noc v nádeji, že sa dostanú do finále. Títo koneční traja semifinalisti s najvyšším počtom hlasov u mužov, žien a ďalej u pokročilých finalistov do finále. Divoké karty mohli tiež vrátil, a boli určené pre návrat niekoho vyradeného. Konkrétne v tomto roku sa namiesto troch divokých kariet udelili štyri, takže to znamenalo že finálových večerov nebolo 12 ale 13.

Finále
Finále je vysielané v priamom prenose z televízie CBS City v Los Angeles, pred živým publikom v štúdiu. Finále trvalo osem týždňov v sezóne 1 a jedenásť týždňov v nasledujúcich sezónach. Každý finalista spieva pieseň podľa aktuálnej témy týždňa - žánru hudobného štýlu. Počas prvých niekoľkých týždňov súťažiaci spievajú jednu pieseň jedného interpreta.

Témy vyplývajú teda z hudobného žánru - piesne podľa umelcov, alebo podľa rebríčka hitparády Billboard # 1. V minulosti, témy zahŕňali diskotékové skladby, skladby klasiky ako Beatles, Billy Joel, Mariah Carey, Gloria Estefan, Elton John, Andrew Lloyd Webber, Dolly Parton, a Elvis Presley. Súťažiaci zvyčajne pracujú s celebritou alebo človekom z brandže počas každého týždňa.

Po každom predstavení v epizóde je možné nazrieť do aktuálneho hlasovania, ako sa verejnosť rozhodla. Najpopulárnejší súťažiaci zväčša nie su odhaľovaní, netreba vedieť kto má aký náskok, čo môže ovplyvniť neskoršie rozhodovanie. Troch súťažiacich (dvaja v neskorších kolách), ktorí získajú najnižší počet hlasov, si obvykle pozvú do stredu javiska. Z táchto troch odhalia dvoch, ktorí postupujú, avšak zostáva ten, ktorý dostal najmenej hlasov a je vylúčený zo súťaže. Súťažiaci majú nakoniec svoje vlastné predstavenie k rozlúčke.

Vo finále, z dvoch súťažiacich zostáva jeden, absolútny víťaz. Za prvých šesť sezón bolo finále vysielané z divadla Kodak, ktoré pojme 3400 divákov. Pre siedmu sezónu sa miesto konania zmenilo na divadlo Nokia s miestami pre 7000 divákov. Víťaz je oznámený na základe výsledkov zobrazených z hlasovania divákov.

Víťaz dostane jeden milión (USD) dolárov, je viazaný zmluvou spločnosti American Idol. A víťaz ako aj ostatní majú možnosť nahrávať vlastné albumy, venovať sa hudbe na profesionálnejšej úrovni a aj o to ide.

 
     
     
     
 
 
 
 

© n-games - Valiska Peter and Michal CRZ creating. All right reserved graphic material owned by American Idol TM, FOX studios, TV CBS, All right reserved for text material, ideas, design construction and graphic modifing.  Je absolútny zákaz kopírovania textu a materiálov na blogy, a stránky, bez toho aby sme dali súhlas na šírenie ktorejkoľvek časti obsahu. Bez výnimky.