reklama:

hlavná strana

 
 
American Idol - Sponzori a sponzoring
    
  American Idol často upozorňuje na reklamu svojich sponzorov v priebehu šou. Skrátka Superstar - American Idol pozerá takmer každá rodina, respektíve mládež a tak získava na hodnote aj reklama. Každý by chcel cielene osloviť mladú generáciou a tak sa dostáva do pozície sponzorov a reklamných partnerov najmä potravinársky priemysel, zábavný priemysel a elektronika. A práve v tom sa pochybuje aj rozsah a odvetvie sponzorov, ktorí spolupracujú a nechávajú sa propagovať.

Coca-Cola
je hlavným sponzorom, v USA, a všetkých porotcov, zástupcov, a súťažiaci používajú poháre s logom Coca-Cola, hoci video dôkazy svedčia o tom , že Coca Cola nie je tekutina v pohároch. V sezóne 1 až 4, každú stredu bolo vidieť stretnutie v miestnosti Coca Cola kde sa dohadovala téma na budúci týždeň, takže i tu je reklama. V sezóne 7 už bola červená miestnosť odstránená.

Výrobky z Ford Motor Company tiež získali významnejšie umiestnenie produktu; súťažiaci sa objavujú vo Ford reklamách a v sezónach 4, 5 a 6 každý vyhral zdarma Mustanga, čo je kvalitný a legendárny sériový voz, posledné dve sezóny 7 dostal víťaz Ford Escape Hybrids. Predchádzajúci súťažiaci Kelly Clarkson a Taylor Hicks boli tiež využití pre výrobu reklamy pre Ford. Tiež v top 24 v ateliéri, a v červenej miestnosti sa nachádza sklenený stôl s Ford kolom vo vnútri. Kamera bežne zachytí aj toto logo.

SMSkové hlasovanie poskytuje AT & T mobility, teda Cingular Wireless. AT & T vytvorili reklamnú kampaň, ktorá sústreďuje okolo seba pozornosť pútajúcu pre teenagerov. Tento druh značky American Idol umožnil spoločnosti AT & T sa stať obľúbenou spoločnosťou pre hlasovanie tohto typu.

Apple iTunes
vstúpili ako hlavný sponzor sezóny 7 v USA, a Ryan Seacrest tiež upozornil na to,že všetky skladby sú prístupné cez iTunes. Videá z relácie ukazujú, že súťažiaci pravidelne skúšaj svoje vystúpenia s iPodmi, čo sú multimediálne prehrávače, ktoré snáď dnes netreba nikomu spomínať - predstavovať. Počas sezóny 8 iTunes podporovali iTunes ako oficiálny zdroj pre stiahnutie súťažiacich skladieb a ich predstavení. iTunes. iTunes je tiež uvedené v závere súťaže.

Kellogg a Pop-koláče
sú taktiež hlavnými sponzormi, najmä čať, ktorá nasleduje po skončení každej sezóny. Guitar Hero - známa počítačová hra bola pridaná ako sponzor v priebehu sezóny 7 turné.
 
 
     
   
     
 
 

 
 

© n-games - Valiska Peter and Michal CRZ creating. All right reserved graphic material owned by American Idol TM, FOX studios, TV CBS, All right reserved for text material, ideas, design construction and graphic modifing.  Je absolútny zákaz kopírovania textu a materiálov na blogy, a stránky, bez toho aby sme dali súhlas na šírenie ktorejkoľvek časti obsahu. Bez výnimky.