reklama:

hlavná strana

 
 
American Idol - American Idol (sezóna 1)
    
  American Idol (sezóna 1)

Prvá sezóna American Idol debutovala bez humbuku ako letné náhradné show v júni 2002 na Fox sieti. Show bežala 13 týždňov od júna až september. Finále v septembri 2002 podľa odhadov sledovalo 50 miliónov divákov.

Víťazka, Kelly Clarkson, podpísala s RCA nahrávacím štúdiom v spolupráci s American Idol zmluvu. Bezprostredne po finále, Clarkson vydala dva singly, vrátane korunovačnej piesne, "A Moment Like This". Clarkson vydala niekoľko úspešných singlov, ktoré bodovali v hitparádach po celom svete. Jej štvrtý album Everything vydala dňa 10. marca 2009. Clarkson bola prvá súťažiacia z American Idol, ktorá niekedy získala Grammy a k tomu mnoho ocenení a 20 miliónov predaných nosičov na celom svete. Ona jediná zo súťažiacich všetkých sezón mala z jedného albumu skladby top 1 a tiež bodovala v rebríčku Billboard Hot 100.

Ďalší finalista Justin Guarini tiež podpísal s RCA Records zmluvu, nakoniec debutujúci album vydal až v roku 2003 po uzavretí sezóny 2. Guarini šiel vlastnou cestou a po čase nezávisle vytvoril album Jazzu v roku 2005.

Okrem Clarkson a Guariniho zmluvy podpísali aj Nikki McKibbinová (3.), Tamyra Grayová (4.), RJ Helton (5.) a Christina Christian (6.). Tamyra Gray podpísala zmluvu, ktorá však album nevydala. Neskôr však podpísala zmluvu s Simonom Fullerom, samotným vynálezcom Idolu takže v orku 2004 už vydáva svoj debut.

Show inšpirovala v roku 2003 hudobný film, od Justin pre Kelly, s Kelly Clarkson a Justinom Guarinim. Hudobne milostný príbeh, ktorý vyrobil Simon Fuller natočili v Miami. Film bol vydaný v júni 2003, ale nešlo o príliš kvalitný snímok, aj pre nízky rozpočet a tak sa film stal jeden z najhorších.

Počnúc 30. septembrom 2006, začína aj takzvané "American Idol Rewind".
Dátum a Traja spodní
17. júla EJay Day Jim Verraros Nikki McKibbin
24. júla AJ Gil AJ Gil Ryan Starr Ryan Starr Christina Christian
31. júla Ryan Starr (2) Justin Guarini Nikki McKibbin (2)
7. augusta Christina Christian (2) RJ Helton Nikki McKibbin (3)

Dva spodné
August 14 RJ Helton (2) Nikki McKibbin (4)
August 21 Tamyra Gray Nikki McKibbin (5)
Závereční traja
August 28 Nikki McKibbin (6)
4. septembra Justin Guarini (2) Kelly Clarkson
 
     
   
     
 
 

 
 

© n-games - Valiska Peter and Michal CRZ creating. All right reserved graphic material owned by American Idol TM, FOX studios, TV CBS, All right reserved for text material, ideas, design construction and graphic modifing.  Je absolútny zákaz kopírovania textu a materiálov na blogy, a stránky, bez toho aby sme dali súhlas na šírenie ktorejkoľvek časti obsahu. Bez výnimky.