reklama:

hlavná strana

 
 
American Idol - American Idol (sezóna 8)
    
  American Idol (sezóna 8)

Ôsma sezóna American Idol sa začala 13. januára 2009. Konkurz začala 17. júla. Táto sezóna bola vybavená menej sezónnymi epizódami semifinále. Mike Darnell, prezident alternatívnych programov Fox, uviedol, že táto sezóna sa bude viac sústrediť na Súťažiacich reálny a emocionálny stav. Tiež sa pridala porota: rekordný producent, spevák a skladateľ Kara DioGuardi.

Po Fox a výrobcov sľúbil zmeny u show, na 4. augusta showrunner a výkonný producent Nigel Lythgoe oznámil po skončení "Idolu" zámer sa zamerať na medzinárodné verzie jeho ďalšej šou. Vyjadrenia k ôsmej sezóne a realizácii šou sa trochu podriaďujú aj vzhľadom k hospodárskej kríze. Okrem toho, že Hollywoodske kolo bolo presťahované späť do divadla kodak v roku 2009, šou sa tiež rozšírila o dva týždne.

Sezóna bola vybavená prvýkrát 36 semifinalistami s 12 rôznymi semifinalistami každý utorok. Delenie na mužov a ženy - a potom ten s najvyšším počtom hlasov Ameriky na mieste 13. Vracia sa do platnosti aj Divoká karta, ktorá naposledy mala platnosť v sezóne 3. Od tretej sezóny sa opäť obnovuje. Ďalšia zmena ktorú odhalili 11. marca 2009, je v tom, že porotcovia sú schopní uplatniť právo veta a vrátiť z náhradníkov.

11. marca 1 Jasmine Murray Jorge Núnez
Tri spodnej
Marec 18 Alexis Grace Michael Sarver Allison Iraheta
26. marca Michael Sarver (2) Matt Giraud Scott MacIntyre
1. apríla Megan Joy Anoop Desa Allison Iraheta (2)
8. apríl
15. apríla
Apríl 22
Apríl 29
6. máj
Máj 13
Máj 20
 
 
     
   
     
 
 

 
 

© n-games - Valiska Peter and Michal CRZ creating. All right reserved graphic material owned by American Idol TM, FOX studios, TV CBS, All right reserved for text material, ideas, design construction and graphic modifing.  Je absolútny zákaz kopírovania textu a materiálov na blogy, a stránky, bez toho aby sme dali súhlas na šírenie ktorejkoľvek časti obsahu. Bez výnimky.