reklama:

hlavná strana

 
 
American Idol - American Idol (sezóna 2)
    
  American Idol (sezóna 2)
Blondata krava spieva madonu
Po úspechu v sezóne 1 sa druhá sezóna spustila v januári 2003. Počet epizód stúpol, rovnako ako show rozpočtu a cena za reklamné spoty. Dunkleman opustil show, a Seacrest ako hosť ostal sám. Kristin Holt pôvodne oznámila mala byť ako spoluhostiteľ, ale nakoniec sa stala korešpondentkou.

Tento čas, Ruben Studdard predbehol Claya Aikena. Z celkovo 24 miliónov hlasov, bolo 130.000 pre Aikena. Nastali však problémy a podozrenia že pochyblivé čísla sú výsledkom podvodu. Od tej doby sa hlasovanie trochu menilo, aby mohlo čo najmenej dochádzať k podvodom.
V rozhovore pred sezónou 5, známy výkonný producent Nigel Lythgoe naznačil, že Aiken mal zrejme prilepšené s hlasmi. Aiken sa stal prvým nevíťazným súťažiacim, ktorý bodoval v rebríčku US Hot 100 Číslo "This is Night".

Okrem Studdarda a Aikena podpísali s nahrávacími spoločnoťami zmluvy aj Kimberley Locke (3.), Josh Gracin (4.) a Carmen Rasmusen (6.)
V šou nastala kontrovrzná situácia, keď bola Frenchie Davis diskvalifikovaná, lebo sa na verejnosti objavili jej fotky nahore bez. Krátko potom získala úlohu na Brodway v muzikáli Nájomné a pôsobí tam dodnes.

Po skončení súťaže Studdard žaluje 205 flava, Inc o $ 2 mil EUR za použitie jeho obrázkov pre propagačné účely. Flava reagovali tým, že Studdard prijal cez $ 10.000 za kontrakt, ale jedna strana tvrdila že záväzky boli naplnené, iná že nie. Záležitosť však bola vyriešená mimosúdne.

V roku 2005 súťažiaci Corey Clark (ktorého výrobcovia relácie diskvalifikovali, lebo zatajil, že bol trestaný) tvrdil,, že mal osobný spor s porotkyňou Paulou Abdul a vraj i to prispelo k jeho odstráneniu zo súťaže. Clark tiež tvrdil, že mu Abdulová dala v súťaži kvôli afére nepekne zabrať

American Idol Rewind začala znovu v tejto sezóne na jeseň roku 2007.
Dátum Traja odspodu
Marec 11 Vanessa Olivarez Julia DeMato Kimberley Locke
Marec 18 Charles Grigsby Corey Clark Julia DeMato (2)
25. marca Julia DeMato (3) Caldwell Rickey Smith
Corey Clark (diskvalifikovaný)
1. apríla 1 Carmen Rasmusen Carmen Kimberley Locke (2)
8. apríl Rickey Smith (2) Kimberly Caldwell (2) Kimberley Locke (3)
15. apríla Kimberly Caldwell (3) Carmen Rasmusen (2) Trenyce (2)
Apríl 22 Carmen Rasmusen (3) Josh Gracin Trenyce (3)
Dva spodné
Apríl 29 Trenyce (4) Ruben Studdard
6. máj Josh Gracin (2) Kimberley Locke (4)
Záverečné tri
Máj 13 Kimberley Locke (5) Kimberley Locke (5)
Máj 20 Clay Aiken Ruben Studdard (1)
 
     
   
     
 
 

 
 

© n-games - Valiska Peter and Michal CRZ creating. All right reserved graphic material owned by American Idol TM, FOX studios, TV CBS, All right reserved for text material, ideas, design construction and graphic modifing.  Je absolútny zákaz kopírovania textu a materiálov na blogy, a stránky, bez toho aby sme dali súhlas na šírenie ktorejkoľvek časti obsahu. Bez výnimky.